Marek Uhliarik

INFO
Spoločnosť Uhliarik Architects s.r.o.  pod vedením architekta Mareka Uhliarika reprezentuje široké portfólio privátnych a verejných stavieb, rezidenčných, komerčných a obchodných interiérov. V súčasnosti v portfóliu majú dominujúce zastúpenie stavby na bývanie ako sú obytné súbory, bytové domy, súkromné rezidencie, vily a interiéry obytných stavieb.

Hlavnou prednosťou spoločnosti Uhliarik Architects s.r.o. je individuálny prístup. Ku každému projektu sa pristupuje ako k jedinečnej príležitosti. Kladený vysoký dôraz na detail, premyslené, čisté a nadčasové architektonické línie späté s použitím najmodernejších technologií, poskytujú kombináciu výnimočnosti, elegancie, funkčnosti a komfortu. Každé dielo vyniká harmonickým začlenením do okolia, citlivým výberom použitých materiálov pri sledovaní jednoduchosti, gracióznosti a efektivity diela.

Realizácie architektonickej kancelárie sú vyhľadávané na publikovanie v magazínoch a knihách zameraných na oblasť architektúry, interiéru a dizajnu
Zverte svoje požiadavky architektovi
Ak už sa ide realizovať akákoľvek stavba, k súkromným alebo verejným účelom, nielen komerčné a obchodné budovy, ale napríklad aj dom pre rodinu, krásna vila alebo bytové domy pre viacerých obyvateľov, zakaždým je priam nevyhnutné vsadiť na služby architekta. A to nielen z hľadiska jeho odborného prístupu a dozoru nad funkčnosťou stavby, ale takisto v prípade, ak chcete dosiahnuť estetický výsledok, sympatický a originálny dizajn stavieb či ich interiérov. 
Cena za poskytnutie projekčnej a konzultačno-poradenskej činnosti nemusí nutne predstavovať len investíciu navyše. Pretože skúsený slovenský architekt vám pri spolupráci dokáže tiež poradiť, ako a na čom by sa prípadne dali znížiť náklady stavby a teda ako investovať vaše peniaze do stavby čo najviac efektívne. 
Referencie od klientov
„To, čo v komunikácii s architektom oceňujem je vzájomná diskusia a pochopenie, čo si ja ako investor predstavujem . Na druhej strane chcem vedieť, aké sú možnosti a čo všetko to obnáša. Marek je presne ten architekt, s ktorým sa chcete stretávať a diskutovať o projekte."
   Ing. Palo Benčík
   majiteľ Bencik Culinary Group

„S p.architektom Uhliarikom spolupracujeme už niekoľko rokov a na niekoľkých nehnuteľnostiach k maximálnej spokojnosti. Ak niekto hľadá architekta, ktorý prinesie nádherné, inovatívne a praktické riešenia, ktorý sa dokáže "vcítiť" do požiadaviek zákazníka a ktorý netrvá striktne na svojich umeleckých víziách, tak p.architekt Uhliarik je to, čo hľadáte. Zároveň existuje estetická hranica, pod ktorú sa nedá ísť, čo je tiež doležité. Takže všetko je nakoniec v rovnováhe a súlade. Tí, čo poznajú NPS (odporučil by ste svojim priateľom), tak moja známka je 10."
   MUDr.Martin Minarovič
   generálny manager zastúpenia farmaceutickej firmy v ČR

„S Ing. arch. Uhliarikom som spolupracoval celkovo na štyroch projektoch. Prvým projektom bol rodinný dom. Na začiatku našej spolupráce som nemal jasnú predstavu o architektúre a priestorových súvislostiach. Počas celého procesu som sa ním nechal viesť. Výsledkom bolo úplne prepracované usporiadanie a koncept rodinného domu. Interiér rodinného domu bol prezentovaný v časopisoch o architektúre a bývaní. V ďalšom projekte sme riešili kancelárske priestory. Podarilo sa skĺbiť funkčnosť a estetiku. Priestory majú nadčasový charakter. Ing. arch. Uhliarik vykonával aj stavebný dozor, komunikáciu s developerom a bol zodpovedný za finálne prevedenie priestorov. Posledné dva projekty boli bytové jednotky v novostavbách. Práce začínali konzultáciami s developerom, pokračovali návrhmi až do samotnej realizácie a stavebného dozoru."
   MUDr.Martin Spišák
   finančný riaditeľ, Merck